JEŻELI KOMUŚ NIE ODPOWIADA JAKIKOLWIEK TEKST LUB ZDJĘCIE JEGO DOTYCZĄCE PROSZĘ
PISAĆ NA ADRES
lucu@wp.pl
lub gadu-gadu 1497168. WSZYSTKIE MATERIAŁY ZOSTANĄ NIEZWŁOCZNIE USUNIĘTE.
Jeżeli ktoś, natomiast chciałby aby jakiekolwiek informacje oraz reklamy znalazły się na tej stronie również proszę o kontakt.
Zamek z klimatem na wulkanie ! Kalendarz imprez 2015
MAJ
30.05.2015 r. - Nocne zwiedzanie zamku Grodziec 31.05.2015 r. – Dzień Dziecka „Od Łobuza do Rycerza”
CZERWIEC 7.06.2015 r. – Święto Ludowe na Zamku
13.06.2015 r. - Nocne zwiedzanie zamku Grodziec
14.06.2015 r. – Śląskie Święto Pieśni 1829 – 2015 21-28.06.2015 r. - Plener malarski
27.06.2015 r. - Nocne zwiedzanie Zamku Grodziec 26-28.06.2015 r. - Przegląd Teatrów Historycznych, Turniej Rycerski
LIPIEC 12.07.2015 r. – Święto Kwitnących Lip
SIERPIEŃ 8.08.2015 r. – XX Biesiada Zespołów Kresowych – ZAMEK GRODZIEC 9.08.2015 r. – XX Biesiada Zespołów Kresowych – Pielgrzymka 15.08.2015 r. - Turniej łuczniczy
PAŹDZIERNIK 10-11.10.2015 r. – IX Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego 17.10.2015 r. - Powiatowa Liga Biegowa - Klub Biegacza Bolesławiec 18.10.2015 r. – Dzień Dolnego Śląska
W trakcie pierwszych dwóch dni majowego weekendu wszyscy zwiedzający zamek Grodziec będą mieli okazję uczestniczyć w licznych prelekcjach popularnonaukowych połączonych z multimedialnymi prezentacjami poświeconymi tajemnicom Gór i Pogórza Kaczawskiego oraz szeroko pojętym Sudetom. Będzie również okazja do wzbogacenia regionalnego księgozbioru, gdyż nie tylko przewidziano premierę książki „Góry i Pogórze Kaczawskie. Tajemnice, skarby i osobliwości” , ale także wystawy publikacji dwóch znanych wydawnictw: Archiwum-System z Jeleniej Góry oraz Technol z Krakowa. Na czytelników będą czekali autorzy: Robert Primke, Bartosz Rydułtowski, Tomasz Rzeczycki, Maciej Szczerepa i Wojciech Szczerepa. Szczegóły na plakacie.
Natomiast 3 maja będą mieli Państwo okazję pobiesiadować przy zespole muzycznym DYNAMIC oraz lokalnych zespołach folklorystycznych. Jak co roku zarówno 1,2 jak i 3 maja dziedziniec zamku będzie bogaty w liczne wystawy, stoiska na których będzie można kupić regionalne wyroby oraz rękodzieło. Z pewnością na zamku w Grodźcu nikt nie będzie się nudził.
"Nasz kolejny uczestnik – 29-letni Grzesiek – sam o sobie mówi „Silny, nieco szorstki, potrafiący złowić rybę w strumieniu albo zapolować na lisa, a przy okazji kochający rodzinę i serwujący obiad własnej roboty” Brzmi nieźle, prawda? Dodajmy do tego, że Grzesiek ma wykształcenie wyższe i jest właścicielem ponad 100-hektarowego gospodarstwa. Pomaga też swoim rodzicom w prowadzeniu firmy transportowej. Z programem wiąże poważne plany – chce znaleźć dzięki niemu kobietę, z którą spędzi resztę życia. U płci pięknej ceni zarówno wygląd jak i charakter, a dotychczasowe życiowe doświadczenia nauczyły go unikać kobiet zimnych i samolubnych.
Chętnie czyta książki związane z samorozwojem, uprawia sport i regularnie ćwiczy na siłowni. Lubi też dobrze się ubrać, nie znosi za to prasowania."
Nocne zwiedzanie zamku: 16 maja godz. 21:00, Wielkość grupy min. 25 osób max 35 osób. Bilety w cenie 25 zł/ osoba Rezerwacje: w kasie zamku, pod nr tel. 76 300 10 20, 509 131 754 lub mailowo grodziec@grodziec.com
Szkolenie pn. „Cudze chwalicie, swego nie znacie” – Archeologia w cieniu wulkanów
Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” zaprasza mieszkańców z terenu LGD (tj. gmin: Paszowice, Mściwojów, Męcinka, Świerzawa, Pielgrzymka, Krotoszyce, Wądroże Wielkie, Bolków, Zagrodno, Złotoryja wiejska, miasto Wojcieszów) na szkolenie dla lokalnych liderów i animatorów turystyki w regionie, nauczycieli oraz wszystkich chętnych osób, których praca zawodowa lub zainteresowania związane są z usługami okołoturystycznymi oraz promocją regionu. Celem wyjazdu szkoleniowego jest poznanie dziedzictwa historycznego naszego regionu oraz dziedzictwa archeologicznego Krainy Wygasłych Wulkanów. Termin: 16 kwietnia 2015 r. PROGRAM WYJAZDU SZKOLENIOWEGO:
Do najbardziej charakterystycznych oznak zbliżającej się dużymi krokami wiosny należą:
1. leszczyny– jest to roślina, która zakwita najwcześniej w lasach. Kwitnie niezwykle wdzięcznie, ponieważ na leszczynie pojawiają się bazie i drobne pączki z czerwonymi nitkami, które są tak zwanymi leszczynowymi kwiatkami.
2. krokusy- to kolorowe kwiaty (białe, żółte, fioletowe) zwane również szafranami.
3. przebiśniegi- kwiaty te mają białe dzwoneczki i kwitną jako pierwsze.
4. przylaszczki to kwiaty rosnące w lasach i budzące się do życia wraz z nadchodzącą wiosną.
5. zawilce kwitną w lasach od marca aż do kwietnia.
6. pierwiosnki nazywane są także kluczykami i jak sama nazwa wskazuje są także jednym z symboli wiosny.
7. sasanki to kwiaty, które występują tylko wiosną- od początku marca, a więc pojawiają się jeszcze przed jej faktycznym rozpoczęciem i mogą kwitnąć właściwie do maja.
8. forsycje to krzewy będące symbolem wiosny, ponieważ na tą porę roku przypada ich kwitnienie, a dodatkowo mają kwiaty w pięknym żółtym odcieniu.
9. skowronki to bez wątpienia ptaki, które są symbolem wiosny- nie dość, że przylatują niezwykle wcześnie (są prawie jako pierwsze w Polsce) to dodatkowo pięknym śpiewem budzą do życia przyrodę.
10. jaskółki przylatują już gdy wiosna zadomowia się w Polsce na dobre, czyli około połowy kwietnia.
11. bociany to symbol wiosny, która jest już w rozkwicie. Ten ptak symbolizuje także dostatek.
12. szpaki pojawiają się bardzo wcześnie, ponieważ przylatują jeszcze jak jest zupełnie zimno.
Jak podaje (na swoim profilu facebookowym) siostra Maćka i Kuby, Sylwia Chopiak, prawdopodobnie dnia 27 marca 2015 r. o godzinie 17.00 chłopaki wystąpią w TVP ABC w programie "Miś i Margolcia".
Zapraszamy wszystkich do oglądania naszych malutkich mieszkańców Grodźca.