Adriana Żurańska brązową medalistką Mistrzostw Świata w łucznictwie

Napisał Szwarc dnia 03 03 14

1 marca 2014 roku polska reprezentacja w składzie Karina Lipiarska (Grot Zabierzów), Adriana Żurańska (Unia Pielgrzymka) i Natalia Leśniak (Łucznik Żywiec) wystrzelały brązowy medal Halowych Mistrzostw Świata Seniorów w łucznictwie olimpijskim. Zawody rozgrywane są we francuskim Nimes.

W ćwierćfinale polki pokonały francuski 232 - 225. W półfinale uległy reprezentacji Niemiec 221 - 225. W meczu o brąz nasze łuczniczki spotkały się z reprezentacją Białorusi. Po rozgrywce na tablicy wyników pojawił się wynik 222 - 222. Doszło do strzelania barażowego, każda z łuczniczek strzeliła jedną strzałę. Po podliczeniu wyników wynikiem 28 - 25 Polki zostały II Wicemistrzyniami Świata w hali.
 

W 13-sto osobowej reprezentacji Polski we Francji był jeszcze Kacper Szułkowski, który w kategorii juniorów w kwalifikacjach jako jedyny Polak zakwalifikował się do rozgrywek eliminacyjnych z doskonałym ósmym wynikiem na świecie. Jego wynik 581 punktów to nie tylko rekord życiowy ale również rekord Dolnego Śląska. W rundzie eliminacyjnej musiał uznać wyższość rówieśnika ze Słowenii, z którym przegrał 4 - 6 strzelając 3 sety po 30 punktów.

0