Zamek Grodziec w obiektywie Radka Góreckiego

Napisał Szwarc dnia 11 03 14

W I Liceum można oglądać wystawę fotograficzną „Kiedy zamek śpi” autorstwa Radka Góreckiego, ucznia drugiej klasy.

Bolesławiec - Informacje: Zamek Grodziec w obiektywie Radka Góreckiego
„Kiedy zamek śpi” (fot. Radek Górecki)

Składająca się z 41 zdjęć ekspozycja to to efekt przemyśleń oraz wizji artystycznych licealisty, zafascynowanego zamkiem

Składająca się z 41 zdjęć ekspozycja to to efekt przemyśleń oraz wizji artystycznych licealisty, zafascynowanego zamkiem i atmosferą, jaką można odnaleźć w jego wnętrzach. Jak twierdzi sam autor – zamek odwiedzał wielokrotnie z grupą przyjaciół, a w następstwie tych wizyt „urodził się” pomysł ukazania Grodźca z innej perspektywy, ożywienia legend, tajemnic, postaci, oraz przedstawienia miejsc, które znamy za dnia, ale nie wiemy, jak wyglądają nocą.

Po wielu rozmowach i dyskusjach cała grupa współpracująca przy tym projekcie z wielkim entuzjazmem przystąpiła do pracy. W efekcie powstało ponad 1000 zdjęć, z których zaledwie część można oglądać obecnie na wystawie w naszej szkole. Projekt współtworzył Zespół Pieśni i Tańca „ Ziemi Bolesławieckiej”, członkowie którego wystąpili jako modele, w intrygujący sposób przekazując klimat i charakter mrocznej, nocnej strony Zamku. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kruszynie udostępnił urządzenia oświetlające, służące do stworzenia magicznego wręcz nastoju przez Mateusza Makówkę. Wielkim zaangażowaniem wykazał się Kasztelan Zamku Grodziec – Pan Zenon Bernacki, który wspierał twórcę i całą grupę, oraz użyczył ten urokliwy i pełen tajemnic obiekt do sesji zdjęciowej.

Wystawa miała swój wernisaż w lutym, właśnie na zamku Grodziec, a teraz, dzięki pomocy Muzeum Ceramiki oraz Młodzieżowego Domu Kultury – można ją oglądać w I Liceum. Fotografowanie to jedna z wielu pasji artystycznych Radka Góreckiego, który od lat tańczy w Zespole Pieśni i Tańca „Ziemi Bolesławieckiej” prowadzonym przez Elżbietę Andrusieczko-Tor, a swoją przyszłość wiąże z architekturą.

 

 

 

Źródło: Bolec.info

0