MDP Tomaszów Bolesławiecki w pierwszej piątce w Polsce w Sportach Obronnych.

Napisał Szwarc dnia 08 07 15

W Porąbce , powiat Bielsko Biała , woj. śląskie zainaugurowano  XV Ogólnopolskie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Sportach Obronnych.  Zmagania młodych druhów w wieku od 16 do 21 lat: mężczyzn i kobiet trwały od 3 do 4 lipca.

W zmaganiach brało udział  18 zespołów z dziewięciu województw.

MDP Tomaszów Bolesławiecki reprezentowało woj. dolnośląskie jako jedyna ekipa.

W skład teamu wchodzili.

Paulina Tschierschke- kapitan drużyny

Tomasz Hyski

Dawid Kubuś

Piotr Stelmaszek

Zbigniew Faryniarz.

oraz opiekunowie Wojciech Tschierschke, Agnieszka Kobusiak, Kinga i Mirosław Skulscy.

  Program zawodów obejmował pięć etapów- wielobój sprawnościowy, sztafeta pływacka, musztra zespołowa, bieg zespołowy na 1000 m oraz strzelanie sportowe.

W piątek w  pierwszym dniu zawodów od wczesnych godzin rannych drużyny zmagały się w wieloboju sprawnośćiowym  który obejmował bieg na orientację na 12 km (różnica wys. terenu 250 m) w którym trzeba było wykonać określone zadania na czas. Na początek na Jeziorze Międzybrodzkim było pływanie łódką na czas, następnie  pływanie kajakami, po tych zadaniach drużyna  musiała pobiec wg. mapy do kolejnego pkt. kontrolnego z zadaniem a było to ratownictwo drogowe z pierwszą pomocą, Ekipa z Tomaszowa  poradziła sobie z tym najlepiej i zdobyła 95 pkt. na 100 możliwych, kolejnym etapem było budowa namiotu z pałatek które poszło sprawnie, następnie był test wiedzy o Porąbce w którym nasza Młodzieżówka zdobyła 9n pkt. na 10.  Kolejnym zadaniem po kilku kilometrach biegu było ratownictwo wodne które polegało na żucie kołem ratunkowym do celu, następnym etapem było zadanie przeciw pożarowe które polegało na odwodnieniu oraz zwinięciu linii pożarniczej a następnie ponowne rozwinięcie i strącenie trzech pachołków podanym prądem wody. W dalszym etapie była zmiana koła w samochodzie pożarniczym, transport rannego na noszach przez tor przeszkód. Kolejnym trudnym zadaniem był transport ładunku niebezpiecznego w którym nasz druh Tomasz Hyski był najlepszy i z żadnej drużyny nikt nie był w stanie pobić jego wyniku. Następnym zadaniem było strzelanie z broni pneumatycznej i wreszcie upragniona meta.

 

 Po obiedzie  i małym odpoczynku przyszła pora na sztafetę pływacką 4x50 m. W tym zadaniu ekipa z OSP Tomaszów spisała się doskonale a zwłaszcza Paulina Tschierschke która w tym zadaniu osiągnęła najlepszy czas  co dało jej tytuł "Najlepszego Pływaka w kat. żeńskiej"  na tych zawodach.

 

Wieczorem przed kolacją odbyła się musztra zespołowa. Po pierwszym dniu zmagań zorganizowano ognisko inauguracyjne  z pieczeniem kiełbasek.

W sobotę od godz. 8 zaczął się kolejny etap zawodów.... Bieg zespołowy na 1000 m, po biegu odbyło się strzelanie sportowe w którym nasz druh  Zbigniew Faryniarz wystrzelał najlepszy wynik na całych zawodach co dało mu tytuł " Najlepszego Strzelca w kat. Męskiej" , co mu dało III miejsce w klasyfikacji indywidualnej zawodów (na 70 osób)

Po zliczeniu  wszystkich punktów MDP Tomaszów Bol. ukończyło zawody na wysokim V miejscu .

Pierwsze trzy miejsca zajęli zawodowcy ze szkół wojkowych, ale nasza ekipa już zaczyna deptać im po piętach.

0